www.solcha.1w.lv

 Latviski По русский In English


Kā paprasīt piedosanu.


Rīcības plāns: kā atvainoties?

• Ja esi nodarījis pāri labākajam draugam
Ja pārpratumu dēļ radušās nesaskaņas, Ja apzinies, ka kaut kādā ziņā esi vainīgs pie notikušā, neriskē ar draudzību un atzīsti savu vainu. Neceri, ka draugs ar laiku visu aizmirsīs!
DARI TĀ! Uzaicini labāko draugu uz kinoseansu, boulinga maču vai pusdienām, bet pirms tam nesaki, ka vēlies viņam atvainoties. Jūsu kopējo pēcpusdienu gan sāc ar atvainošanos un situācijas izklāstu no sava skatpunkta — ja kaut kas noticis pārpratuma pēc, svarīgi izstāstīt, kā tu saprati nianses un kur radās pārpratums, lai nekas tāds turpmāk neatkārtotos! Pēc kutelīgas un smagas sarunas sekos kopēja pēcpusdiena, kas jums abiem sagādās tikai pozitīvas emocijas.
• Ja esi nodarījis pāri otrajai pusītei
Šis gadījums ir jo īpaši kutelīgs, kas jāatrisina jo ātrāk, jo labāk. Kāpēc tā? Dažkārt pat mazi konflikti un strīdi var būt iegansts attiecību pārtraukšanai, bet to taču tu nevēlies, vai ne?
DARI TĀ! Šī tiešām nav tā reize, kad varēs “izbraukt” ar vienu mīļu īsziņu, jo atvainošanās, skatoties acīs, noteikti ir daudz pārliecinošāka. Romantisks vakars, filma, varbūt pat kāda dāvaniņa un sirsnīga atvainošanās noteikti pārliecinās tavu otro pusīti, ka tu nožēlo no visas sirds.
• Ja esi nodarījis pāri klasesbiedram
Ar klasesbiedriem kopā tu pavadi teju lielāko dienas daļu, tādēļ ikviens klasē ir ieinteresēts saglabāt cienošas, labas un draudzīgas attiecības. Ja nu gadās, ka kādu esi aizskāris, pateicis ko rupju vai aizvainojošu, būs labāk, ja saņemsies, atzīsi savu vainu un atvainosies.
DARI TĀ! Tā kā ar klasesbiedriem tev, iespējams, nemaz nav pārāk tuvas attiecības, pietiks ar elegantu “piedod” starpbrīdī. Tikai nepadari to pārāk vienkāršu — garāmskrienošs “piedod” neko neglābs! Cilvēku, kam esi nodarījis pāri, palūdz panākt maliņā un pastāsti, ka jūties nelāgi par to, kas notika, jo patiesībā taču nevēlējies nevienu sāpināt.
• Ja esi nodarījis pāri māsai vai brālim
Fakts, ka esat vienas ģimenes locekļi, nenozīmē, ka varat atļauties kāpt viens otram uz galvas. Šajā gadījumā jāatceras princips: nedari otram to, kas pašam nepatīk. Ja esi pamatīgi aizskāris savu mazo māšeli vai brāli, saņemies un atzīsti savu vainu — atvainošanās tikai padarīs jūsu attiecības stiprākas.
DARI TĀ! Tā kā “cietušais” ir tavs brālis/māsa, lai atvainotos, vari izmantot ikdienas dzīvi mājās. Ko darīt? Ja jums ir sadalītas dienas, kad katrs no jums mazgā traukus, esi tas, kurš šo darbu veic arī sava brāļa/māsas vietā. Tad, kad viņš pauž savu izbrīnu par tavu paveikto darbu virtuvē, izmanto brīdi, lai pateiktu, ka to izdarīji, lai vērstu visu par labu, un atvainojies par notikušo.
• Ja esi nodarījis pāri vecākiem
Ar mammu un tēti situācija kļūst manāmi nopietnāka, jo galvenais ir nezaudēt viņu uzticību, pretējā gadījumā tava dzīve turpmāk, visticamāk, tiks pamatīgi apgrūtināta. Un tu jau saproti, ka tas nav nekāds joks! Jāatvainojas nekavējoties!
DARI TĀ! Rīcības plāns gan nav diez cik iepriecinošs — godīga izrunāšanās būs visefektīvākā. Noteikti pasaki, ka nevēlējies rīkoties tā, kā tev sanāca, un atzīsti, ka izproti situācijas nopietnību.
• Ja esi nodarījis pāri skolotājam
Dzīvē notiek visādi — gadās arī aizvainot skolotāju... Tiesa gan, mēs ļoti ceram, ka tev tas tiešām gadījies netīšām. Ja kādreiz esi vēlējies pateikt par skolotāju visu, ko domā, lūdzu, pamēģini iejusties skolotāja ādā! Padomā, kāds ir skolotāja darbs un cik nogurdinošs tas dažkārt ir. Tādēļ neceri, ka skolotājs nav dzirdējis tavu aizvainojumu un laidīs to gar ausīm.
DARI TĀ! Rodi īsto brīdi, lai jūs kaut uz mirkli varētu palikt divatā — pirms vai pēc mācību stundas, jo nedz tu, nedz skolotājs nejutīsies ērti, ja mēģināsi sākt šādu sarunu klasesbiedru klātbūtnē. Tā kā tevi, visticamāk, ar skolotāju nevieno īpaša draudzība, saglabā lietišķumu un atzīsti savu vainu.
Komentāri (0)  |  2010-02-02 08:07  |  Skatīts: 5867x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ